2012.12.21 Wigilia w SP 3

17 grudnia 2012 r., w poniedziałkowe popołudnie, w Szkole Podstawowej nr 3 im. Polskich Olimpijczyków w Nowogardzie, odbyło się uroczyste „ Wigilijne Spotkanie Rodziny Olimpijskiej", organizowane przez Zachodniopomorską Radę Olimpijską w Szczecinie, na czele z Prezesem Stanisławem Kopciem i Prezesem Szczecińskiego Klubu Olimpijczyka Andrzejem Stecem. Gospodarzem uroczystości byli Burmistrz Nowogardu Robert Czapla i Dyrektor SP nr 3 Piotr Kazuba.
Na uroczystość przybyło wielu znakomitych gości, sportowców, a wśród nich Olimpijczycy: Rajmund Zieliński - kolarz, Ewa Durska-lekkoatletka, Wojciech Matusiak-kolarz, Bernard Pruski-kolarz, Wojtakajtis Władysław - pływak, Róża Data-Ptak - wioślarka.

 

 

Podczas spotkania zadbano o świąteczną oprawę uroczystości w postaci montażu słowno – muzycznego nawiązującego do niezwykłych wydarzeń Świąt Bożego Narodzenia. Uczestnicy spotkania mieli możliwość zapoznania się z rysem historycznym naszej placówki, jak również obejrzeli prezentację multimedialną przedstawiającą sylwetki nowogardzkich sportowców, którzy rozsławili nasze miasto w Polsce i na Świecie. Zaprezentowano takie ikony Nowogardzkiego Sportu jak: Rajmund Zieliński-kolarz(olimpijczyk z Tokio i Meksyku ), Ewa Durska-lekkoatletka(olimpijka z Sydney i Londynu), Czesław Polewiak-kolarz ,Mateusz Zaremba-piłkarz ręczny, którzy jednocześnie obecni byli na spotkaniu wigilijnym. Przedstawiono także sylwetki Marka Leśniaka-piłkarza nożnego, Zbigniewa Szczepkowskiego-kolarza, Artura Rykaczewskiego- piłkarza ręcznego i Jerzego Mostowskiego-trenera odnowy biologicznej. Obecna była również wschodząca gwiazda motokrosu, zawodniczka KM Cisy Nowogard Żaneta Zacharewicz. Po części oficjalnej wszyscy udali się na kolacje wigilijną, w trakcie której, znalazł się czas na wspólne kolędowanie, a atmosfera była niezwykle ciepła i rodzinna. Uroczystość spotkała się
z niezwykle pozytywnymi reakcjami uczestników, którzy byli poruszeni całą oprawą spotkania. Głównym celem „Wigilijnego spotkania Rodziny Olimpijskiej: była integracja sportowej rodziny naszego województwa, a także stworzenie atmosfery radości
i motywowania do dalszej ciężkiej pracy w osiąganiu najwyższego podium. Życzymy wszystkim wytrwałości i sukcesów sportowych.

tekst – Piotr Kazuba i Lesław M. Marek
foto - LMM