2012 12 20 strzelewo 04

18 grudnia w Szkole Podstawowej w Strzelewie odbyło się spotkanie wigilijne przygotowane przez nauczycieli oraz dzieci i ich rodziców.
Spotkanie rozpoczęło się od przemowy dyrektor szkoły Agnieszki Forgiel, która przywitała wszystkich ciepło i podziękowała burmistrzowi Nowogardu Robertowi Czapli za przybycie. Podczas swojego wystąpienia burmistrz złożył wszystkim najserdeczniejsze życzenia z okazji zbliżających się świąt Bożego Narodzenia.

 

Wiele emocji wywołało przedstawienie jasełkowe w wykonaniu dzieci ze szkoły podstawowej, które zaprezentowały własną interpretację historii narodzin Jezusa. Zgodnie z tradycją byli więc Maria i Józef, była szopka bożonarodzeniowa, trzej królowie i piękne anioły, które zstąpiły tego dnia na ziemię, były także nawiązania do współczesności (szczególnie rozbawiające publiczność). Spektakl, zawierający zarówno partie mówione, jak i śpiewane (widzowie mogli usłyszeć znane kolędy), został ciepło przyjęty przez zebranych i nagrodzony gromkimi brawami. Nad całością czuwała Małgorzata Kurzawa, która zajęła się przygotowaniem dzieci
do występu. Po spektaklu pani dyrektor zaprosiła wszystkich do wzięcia udziału w kiermaszu ozdób świątecznych, podczas którego można było zakupić wykonane przez uczniów stroiki świąteczne. Aby upamiętnić wizytę w Strzelewie, burmistrz dokonał wpisu do księgi pamiątkowej szkoły, po którym wszyscy zaproszeni zasiedli do wigilijnego stołu, obfitującego w potrawy przygotowane przez nauczycieli i rodziców. Spotkanie przebiegało w miłej i świątecznej atmosferze, nie zabrakło oczywiście prezentów – każdy uczestnik uroczystości otrzymał drobny upominek, który z pewnością będzie długo przypominał o tym wyjątkowym dniu.

Tekst i fotografie: Katarzyna Kijana

2012.12.20 Jasełka w Strzelewie