2012 12 24 wigilia zso 01Wigilia w Gimnazjum nr 2 i II Liceum Ogólnokształcącym w Nowogardzie to tradycja towarzysząca nam już od 17 lat. Z roku na rok cieszy się ona coraz większym zainteresowaniem. W tym szczególnym dla nas dniu spotykają się nauczyciele, uczniowie, oraz absolwenci naszego liceum. Towarzyszą nam również zaprzyjaźnione osoby z Warsztatów Terapii Zajęciowej. Wyjątkowymi gośćmi w tym roku byli uczestnicy Uniwersytetu Trzeciego Wieku. W przygotowaniach do tego jakże ważnego wydarzenia brała udział cała społeczność szkolna – uczniowie, nauczyciele i rodzice, nad całością czuwała Pani pedagog Roma Kołodziejska.

 

Wigilia w naszej szkole nie może obyć się bez części artystycznej, która w tym roku była równie piękna, jak i w ubiegłych latach. W Jasełkach 2012 brali udział uczniowie i nauczyciele. Przedstawienie było niezwykle barwne. Myślą przewodnią przedstawienia było pokazanie, że mimo wielu różnic, tak naprawdę mamy te same marzenia i to samo jest dla nas ważne.

Oczywiście, wigilia wigilią by nie była bez obficie zastawionych stołów, które uginały się od ilości jedzenia. Najbardziej wzruszającą chwilą było dzielenie się opłatkiem uczniów z nauczycielami, z gośćmi zaproszonymi. Nasze forum wyglądało magicznie, wzbudzało wiele emocji, a śpiewane kolędy sprawiły, że każdy z nas chciałby już wraz z bliskimi spotkać się przy świątecznym stole.

Pragniemy podziękować wszystkim osobom zaangażowanym w przygotowania Wigilii szkolnej. Bez ich pomocy nie byłoby to możliwe!.

Życzymy wszystkim świąt białych, pachnących choinką, skrzypiących śniegiem pod butami, spędzonych w ciepłej, rodzinnej atmosferze.

2012.12.24 Wigilia w ZSO